INFLUENCER MARKETING

INFLUENCER MARKETING NEDİR?

Sosyal medya platformları, alışveriş yapmak veya hizmet satın almak amacıyla oldukça yoğun kullanılır. Influencer Marketing adı verilen pazarlama stratejisi, takipçileri tarafından bilirkişi veya otorite olarak seçilen kişilerin, hitap ettiği kitlenin satın alma davranışlarını etkilemeye odaklanır.

Influencer kelimesi, kelime anlamıyla etkileyen kişi anlamına gelir ve yaygın olarak sosyal medya fenomeni olarak bilinir. Influencerlar, Mega, Makro ve Mikro olarak üçe ayrılır. En etkili olan kesim ise Makro Influencerlardır.

Influencer Marketing, hizmetinizle ilgilenebilecek kişilere yönelik pazarlama aktiviteleri yaparak pazarın tamamına değil, influencerlar aracılığıyla odaklanır. Influencer topluluğu marka ve firmanın farkındalığını artırır ve Influencerlar marka ve firmayı savunucuları haline dönüştürebilir.

Hemen Teklif Al

INFLUENCER MARKETING AVANTAJLARI NELERDİR?

Influencerların takipçileriyle kurdukları ilişki sayesinde tüketici güveni hızlı ve sağlam bir şekilde oluşur. Bu nedenle Influencer Marketing, markaların tüketicilere ulaşmak için tercih ettiği en önemli yöntemlerden biridir. Influencer'ların kişisel deneyimleri ve önerileri, tüketicilerin markaya olan bağlılıklarını sağlamlaştırır ve marka sadakati oluşturur. Ağızdan ağıza pazarlama, marka bilinirliğini ve satış oranlarını artırmada önemli bir rol oynar. Markalar, Influencer Marketing sayesinde sıkıcı reklam çizgilerinden çıkarak daha ulaşılabilir bir hale gelir ve daha küçük bütçelerle bile etkili kampanyalar yapabilir. Bu nedenle Influencer Marketing, markaların dijital pazarlama stratejilerinde önemli bir yer tutmaktadır.

DİJİTALKA İLE INFLUENCER MARKETING HİZMETİ

Influencer Pazarlama, belirli bir ürün veya hizmetin tanıtımını yapmak için sosyal medya influencer'larının kullanılmasıdır. Bu pazarlama türü, planlama, strateji belirleme ve uygun influencer'ların seçilmesi gibi süreçleri içerir. Ürününüz, hedef kitleniz, sosyal medya hesaplarınız ve web siteniz gibi birçok faktör, Veri Analiz Uzmanları tarafından detaylı bir şekilde analiz edilir. Proje süresince iyileştirilmesi gereken alanlar vurgulanarak, bir eylem planı hazırlanır.

DijitalKA, sektördeki tecrübesi sayesinde marka ve hizmetinizi anlar ve size uygun bir influencer havuzu oluşturarak en etkili influencer'larla buluşturur. Eğer ürün veya hizmetiniz için bu etkili pazarlama kanalını kullanmak istiyorsanız, sadece başvuru formunu doldurmanız yeterlidir.